Grupa H na MŚ 2022 – najlepsze typy

Grupa H na MŚ 2022 – najlepsze typy

Czy jest jakieś trofeum, którego w swoim dorobku nie ma jeszcze Cristiano Ronaldo? Oczywiście. Jest to statuetka za wygranie piłkarskich mistrzostw świata. Prawdopodobnie ostatnia szansa na wpisanie do swojego futbolowego CV zwycięstwa na mundialu, pojawi się na przełomie listopada oraz grudnia bieżącego roku. Niemal wszyscy kibice piłki nożnej na świecie zadają sobie pytania, czy popularny CR7 tę szansę wykorzysta.

Grupa H – typy i przewidywania

Zanim zawodnik urodzony w portugalskim Funchal będzie w ogóle miał możliwość walki o najwyższe cele, czekają go jednak trzy dość wymagające starcia grupowe. W teorii jedynym solidnym rywalem zdają się być Urugwajczycy, ale przecież reprezentacja Korei Południowej oraz Ghany także posiada w swoich szeregach naprawdę solidnych graczy.

Ghana to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w całej historii Pucharu Narodów Afryki. The Black Stars zwyciężyli ten kultowy turniej aż czterokrotnie. Lata ich świetności dawno jednak minęły i w tej chwili na Czarnym Lądzie liczą się już zupełnie inne zespoły. Także w kwestii ewentualnego zaistnienia w grupie H na MŚ 2022 trudno mieć wobec nich jakiekolwiek nadzieje. Bardzo prawdopodobne, że ukończą rywalizację na ostatnim miejscu w tabeli.

Przeciętny kibic piłki nożnej powinien potrafić wymienić przynajmniej jednego z graczy wchodzących w skład każdej z wymienianych reprezentacji. W przypadku Korei Południowej takim zawodnikiem jest z pewnością Heung-min Son. Kluczowa postać londyńskiego Tottenhamu to zawodnik będący bez wątpienia główną bronią popularnych Tygrysów Azji. To w dużej mierze od jego dyspozycji będzie zależał wynik Korei na tych mistrzostwach.

Odejście na zasłużoną sportową emeryturę w blasku chwały to zapewne marzenie każdego zawodowego piłkarza. Mimo iż oficjalnie Cristiano Ronaldo nie zamierza jeszcze zawieszać butów na kołku, to można przypuszczać, że impreza w Katarze będzie jego ostatnimi mistrzostwami rangi światowej. Wszyscy w Portugalii liczą, że ich kapitan zdoła doprowadzić drużyną narodową przynajmniej do najlepszej czwórki. Jeśli pozostali czołowi zawodnicy unikną poważnych urazów do chwili rozpoczęcia turnieju, to taki scenariusz wydaje się być jak najbardziej możliwy.

Nie będzie chyba zbytniej przesady w słowach, iż to reprezentacja Urugwaju jest jedną z najważniejszych drużyn w historii światowego futbolu. Zwycięzcy premierowej odsłony piłkarskich mistrzostw świata, a także jedna z najbardziej utytułowanych ekip od początku rozgrywania Copa America. Aktualnie skład La Celeste to niemal idealna mieszanina młodości z doświadczeniem. Śmiało można ich więc typować do miana czarnego konia imprezy na katarskich boiskach.

Grupa H – przewidywania rezultatów poszczególnych spotkań

1. kolejka
Urugwaj (1.78) – Korea Południowa
Portugalia (1.55) – Ghana

2. kolejka
Korea Południowa (2.70) – Ghana
Portugalia – Urugwaj (remis – kurs 3.30)

3. kolejka
Korea Południowa – Portugalia (1.45)
Ghana – Urugwaj (1.80)

Kto wygra, a kto awansuje z grupy H?

Wbrew pozorom odpowiedź na pytanie kto wygra grupę H na MŚ 2022 nie jest taka prosta. Pierwszą myślą w znacznej większości przypadków jest na pewno Portugalia, lecz potencjał, jakim dysponuje Urugwaj, absolutnie nie pozwala umieszczać ich na straconej pozycji.

Każdy inny scenariusz aniżeli zażarta walka o pierwszą lokatę pomiędzy dwiema tymi reprezentacjami będzie raczej olbrzymią sensacją.

Najistotniejszy dla układu sił w tabeli będzie oczywiście rezultat bezpośredniego pojedynku pomiędzy Portugalią i Urugwajem. Wskazanie murowanego faworyta tego starcia to zadanie praktycznie niemożliwe.

Po trzech seriach gier najszczęśliwszą z drużyn powinni być podopieczni Fernando Santosa. Tuż za ich plecami ulokują się zapewne Luis Suarez i spółka, choć swoje „trzy grosze” do całych grupowych zmagań dorzucą prawdopodobnie Koreańczycy. Ich starania nie będą jednak wystarczające do uzyskania awansu do fazy pucharowej.

Grupa H MŚ 2022 typy:

  • wygrana – Portugalia (1.70)
  • awans z drugiego miejsca – Urugwaj (1.50)

Podobne wpisy