Niemcy na MŚ 2022 - typy, przewidywania i zakłady bukmacherskie

Niemcy na MŚ 2022 – typy, przewidywania i zakłady bukmacherskie

Do brazylijskiego mundialu ze względu na atmosferę na nim panującą nadal wraca się z wyraźnym rozrzewnieniem. Szczególnie u naszych zachodnich sąsiadów, gdyż to właśnie podczas tego turnieju reprezentacja Niemiec osiągnęła swój ostatni międzynarodowy sukces. Czy w 2022 roku jest szansa na kolejny?

Reprezentacja Niemiec w piłce nożnej – podstawowe informacje

Występ na 19 z 21 dotychczasowych mundiali i wygranie czterech z nich to chyba osiągnięcie „dość” zadowalające, prawda? Bez cienia wątpliwości Die Mannschaft mogą być zaliczani do grona najsilniejszych reprezentacji narodowych na świecie. Połączenie doskonałego systemu szkolenia z mądrym zarządzaniem dawało zamierzonego efekty przez długie lata. Aktualnie coś jednak się zacięło. Pytanie na jak długo.

Trener

„Wejście w buty” szkoleniowca piastującego swoje stanowisko przez ponad piętnaście lat nie jest najłatwiejsze. Na własnej skórze przekonuje się o tym właśnie Hansi Flick. Były trener Bayernu Monachium próbuje przywrócić reprezentacji Niemiec dawny blask i jak na razie misja ta napotyka na swojej drodze całkiem sporo przeszkód.

Skład

Nawet kibic o średniej wiedzy na temat futbolu potrafiłby na pewno wymienić co najmniej kilkudziesięciu graczy zaliczanych do podstawowego składu Die Adler. Zwykle są oni rozstawiani na boisku według formacji 1-4-3-3, lecz trener Flick próbuje również sporadycznie gry ustawieniem 1-3-5-2. W ostatnich miesiącach powołania otrzymywało także paru całkowicie nowych zawodników. Prezentowali oni jednak tak znaczącą jakość, że kolejne występy w narodowych barwach są w ich przypadku tylko kwestią czasu.

Największe gwiazdy

Na kilku poprzednich turniejach niekwestionowaną gwiazdą reprezentacji był Manuel Neuer. Szanse Niemiec na MŚ 2022 wciąż będą zależeć więc w dużej mierze od tego, jak zaprezentuje się wiekowy już golkiper najbardziej utytułowanego klubu w kraju. Dla niego oraz m.in. Thomasa Muellera mogą to być już ostatnie mistrzostwa w karierze. Zakończenie przygody z kadrą w glorii chwały będzie więc bez wątpienia ich wielkim marzeniem.

Jakie szanse Niemiec na MŚ 2022?

Sporo dyskutuje się o tym jak na turnieju w Katarze mogą wypaść Niemcy. Typy na mundial 2022 w niektórych przypadkach umieszczają ich co prawda w gronie drużyn mogących sięgnąć po tytuł (12.50), lecz taki scenariusz z kilku względów zdaje się być raczej mało prawdopodobny.

Niektórzy twierdzili, że dość przeciętne wyniki osiągane przez popularne Orły podczas większości meczów rozegranych w pierwszej części roku 2022 były wynikiem błędnych decyzji podejmowanych przez Hansiego Flicka. Problem leży chyba jednak zdecydowanie głębiej.

W kadrze brak już tak wyrazistych postaci jak chociażby Miroslav Klose, Lukas Podolski czy też Bastian Schweisteiger. Ich następcy być może z czasem osiągną podobny poziom, lecz z pewnością potrzeba na to jeszcze sporo czasu. Sukces na Euro 2024? Całkiem prawdopodobny. Medal na MŚ 2022? Niekoniecznie.

Niemcy na MŚ – zakłady i typy bukmacherskie

Zakłady bukmacherskie dotyczące poczynań reprezentacji Niemiec podczas rywalizacji grupowej to temat kolejnej części niniejszego tekstu. Z kim Die Alder mogą mieć największe problemy i dlaczego? Najwyższa pora to przeanalizować.

Niemcy – Japonia zakłady na MŚ 2022

Po latach przebywania na obrzeżach światowego futbolu nadszedł rok 1998. To wtedy Japończycy uzyskali swój premierowy awans na piłkarskie mistrzostwa świata. Od tej pory każdy z takich turniejów odbywa się już przy ich udziale. Największy sukces na przestrzeni tych kilkudziesięciu lat to gra w 1/8 finału. Mając za rywali Niemców oraz Hiszpanów o powtórzenie tego wyczynu w 2022 roku może być piekielnie trudno. W bezpośredniej potyczce z tymi pierwszymi celem będzie uzyskanie choćby sensacyjnego remisu (5.15). Nie da się jednak ukryć, że taki rezultat byłby zapewne jedną z większych niespodzianek podczas całej katarskiej imprezy.

Hiszpania – Niemcy zakłady na MŚ 2022

To starcie może śmiało kandydować do miana największych hitów rywalizacji grupowej. Wskazanie murowanego faworyta jest tutaj absolutnie niemożliwe, choć oczywiście można próbować doszukać się pewnych znaków, pozwalających na faworyzację jednej ze stron pojedynku. Jeśli wymagane byłoby wytypowanie prawdopodobnego zwycięzcy, to padłoby chyba na ekipę La Furia Roja (2.60).

Kostaryka – Niemcy zakłady na MŚ 2022

Wygrana w barażowej batalii przeciwko Nowej Zelandii dała Kostaryce prawo do gry w trzecim kolejnym turnieju mistrzowskim z rzędu. Los chciał, że jednym z ich grupowych rywali będą Niemcy. Przewidywania na MŚ 2022 nie dają popularnym Los Ticos oczywiście żadnych szans w pojedynku z zespołem z zachodniej części Starego Kontynentu. Sporym zaskoczeniem byłoby w ogóle wywalczenie przez tę ekipę choćby jednego oczka w niezwykle wymagającej grupie E.

Podobne wpisy