Polska na MŚ 2022 - typy, przewidywania i zakłady bukmacherskie

Polska na MŚ 2022 – typy, przewidywania i zakłady bukmacherskie

Heroiczna postawa w barażach przyniosła upragniony cel – Lewy i spółka jadą na piłkarski mundial w Katarze. Szanse Polski na triumf na MŚ 2022 są jednak zdaniem wielu bardzo nikłe. Czy aby na pewno? Warto to nieco głębiej przeanalizować.

Reprezentacja Polski w piłce nożnej – podstawowe informacje

Turniej na katarskich boiskach jest dziewiątą imprezą rangi mistrzowskiej, na którą awans uzyskała reprezentacja Polski. Trzy poprzednie wypadły dość blado (brak awansu z grupy), stąd też nadzieje wśród kibiców piłki nożnej nad Wisłą są wyjątkowo spore.

Trener

Misja wprowadzenia kadry narodowej na MŚ 2022 została powierzona Czesławowi Michniewiczowi. Były szkoleniowiec warszawskiej Legii dopiął swego i udowodnił tym samym wszystkim niedowiarkom, że jego warsztat trenerski jest jednym z najlepszych w całym kraju. Prawdziwym testem będzie jednak dopiero występ na mistrzostwach.

Skład

Zestawienie personalne Polaków śmiało można nazywać pomieszaniem młodości z doświadczeniem. Dla wielu zawodników zmagania w Katarze będą więc ostatnią okazją na zaprezentowanie swoich umiejętności. Najczęściej stosowanym ustawieniem przez szkoleniowca polskiej kadry była zwykle formacja 1-4-3-3 lub 1-3-5-2. Wydaje się, że obraz gry reprezentacji narodowej wyglądał nieco lepiej w pierwszym z wymienionych przypadków. Jego zastosowanie na mundialu powinno przynieść Polakom sporo korzyści.

Największe gwiazdy

Jedna z największych gwiazd w historii niemieckiej Bundesligi, prawdziwa legenda Bayernu oraz piłkarz z rekordową ilością bramek w biało-czerwonych barwach. Robert Lewandowski to naturalnie gracz, któremu należy poświęcić najwięcej uwagi. Tuż za nim znajdują się tacy zawodnicy jak Piotr Zieliński, Kamil Glik czy też Wojciech Szczęsny.

Jakie szanse Polski na MŚ 2022?

Jakie szanse na mundialu ma Polska? Typy na mundial 2022 są takie, że Biało-czerwoni mogą awansować do rywalizacji pucharowej z miejsca numer dwa (1.90). Byłby to wielki sukces i pierwsza gra w fazie play-off od roku 1986.

Kto wtedy będzie prawdopodobnie czekał na podopiecznych Czesława Michniewicza? Ano zwycięzca grupy D, czyli niemal na 100% Francja. Ewentualne uczestnictwo w ćwierćfinale lub półfinale to już temat wielce nieprawdopodobny.

Polska na MŚ – zakłady i typy bukmacherskie

Najciekawsze zakłady bukmacherskie na MŚ 2022 związane z udziałem reprezentacji Polski dotyczą oczywiście rezultatów poszczególnych spotkań, a także tego, czy Robert Lewandowski zdoła pokonać bramkarzy rywali choćby jeden, jedyny raz.

Meksyk – Polska zakłady na MŚ 2022

Co jest kolejnym punktem wspólnym łączącym trzy ostatnie mundiale w wykonaniu reprezentacji Polski? Brak zwycięstwa w pierwszym meczu grupowym. Powtórzenie tego niechlubnego wyczynu podczas turnieju w Katarze prawdopodobnie równałoby się z ukończeniem rywalizacji na trzecim miejscu w stawce. Polscy kadrowicze mają zapewne tego świadomość, stąd też ich zwycięstwo (kurs – 2.65) to zakład, który na pewno należy bardzo mocno rozważać, warto przeanalizować także inne typy na mecz Polska – Meksyk, takie jak liczba kartek czy bramek.

Polska – Arabia Saudyjska zakłady na MŚ 2022

Podobnie jest w przypadku triumfu Polski (1.68) nad Arabią Saudyjską. Szanse na takie rozstrzygnięcie są jednak dużo, dużo większe. Saudyjczycy powinni być tylko dostarczycielem łatwych punktów dla wszystkich ekip w grupie C.

Polska – Argentyna zakłady na MŚ 2022

Naprawdę bardzo ciężko uwierzyć jest w to, że tę bezpośrednią rywalizację może wygrać (5.50) Polska. Przewidywania na MŚ 2022 absolutnie nie biorą więc pod uwagę scenariusza, zgodnie z którym to właśnie wynik rywalizacji z Albiceleste będzie dla biało-czerwonych kluczowy. Warto zatem trzymać kciuki, aby kwestia awansu była rozstrzygnięta już po dwóch poprzednich starciach grupowych.

Podobne wpisy