Kanada na MŚ 2022 - typy, przewidywania i zakłady bukmacherskie

Kanada na MŚ 2022 – typy, przewidywania i zakłady bukmacherskie

Kanada po trzydziestu sześciu latach powróciła do światowej elity futbolu. Po znakomitych eliminacjach awansowali do mundialu z pierwszego miejsca, dzięki czemu znów mogą wrócić na arenę międzynarodową. Młode pokolenie świetnych i przebojowych zawodników chce podbijać świat. Szansę Kanady na MŚ 2022 są naprawdę duże. Czego można się po nich spodziewać?

Reprezentacja Kanady w piłce nożnej – podstawowe informacje

Turniej w Katarze będzie dopiero drugim występem Kanady na Mistrzostwach Świata. Davies i spółka zrobili w eliminacjach wszystko, aby ich kibice mogli być po prostu dumni. Ostatnim razem gdy pojawili się na mundialu w 1986 roku, nie udało się wyjść im z grupy. Jak będzie zatem tym razem?

Trener

Trenerem kadry od 2018 roku jest John Herdman. Wcześniej przez siedem lat prowadził on damską reprezentację The Canucks. Anglik znakomicie poradził sobie w swojej roli, wywalczając historyczny dla zawodników jak i wszystkich ludzi w Kanadzie awans. Pewną ciekawostką jest na pewno fakt, iż procent wygranych przez niego meczów przekroczył… 70%!

Skład

Najczęściej Kanada rozgrywa swoje spotkania w formacji 4-4-2, chociaż zdarzają się również potyczki, w których występują grając ustawieniem 4-3-3. Siłą czerwono-biało-czerwonych podczas ostatnich eliminacji była przede wszystkim znakomita defensywa, gdyż ani razu nie stracili oni więcej niż jednej bramki, dokładając jednocześnie do tego aż siedem czystych kont. Fenomenalna dyspozycja z tyłu pozwoliła im osiągnąć wymarzony cel.

Największe gwiazdy

Największą gwiazdą całej reprezentacji jest bez zwątpienia Alphonso Davies, który w reprezentacji ustawiany jest znacznie wyżej aniżeli w klubie, często przejmując wręcz role napastnika. Oprócz niego bardzo ważną postacią jest również napastnik Lille, Jonathan David. Panowie bez wątpienia są najbardziej znanymi oraz najważniejszymi elementami układanki trenera Herdmana.

Jakie szanse Kanady na MŚ 2022?

Kanada jest „underdogiem”, który bardzo dawno nie miał okazji pojawić się na międzynarodowej scenie. Ewentualny awans z pierwszego lub drugiego miejsca (3.75) czy tym bardziej wygranie grupy przez zawodników z Kanady (15.00) jest zbyt daleko idącą tezą. Każde zwycięstwo będzie można bowiem traktować w kategorii niespodzianki.

Jeśli jednak wyjdą oni z drugiego miejsca, to trafią na zwycięzcę grupy E, czyli najprawdopodobniej Niemcy lub Hiszpanię. Każdy wynik poza wysoką porażką Kanadyjczyków będzie dobrą wizytówką dla nich samych jak i całego kraju pod względem piłkarskim!

Kanada na MŚ – zakłady i typy bukmacherskie

Najciekawsze zakłady bukmacherskie tyczące się drużyny z Ameryki Północnej to bez wątpienia te związane z awansem do kolejnej fazy. Można również zaryzykować, że lewy wahadłowy Bayernu Alphonso Davis, w którymś meczu pokona bramkarza rywali. Czy są jeszcze jakieś inne atuty, którymi może zagrozić Kanada? Przewidywania na MŚ 2022 przedstawiają się następująco:

Belgia – Kanada zakłady na MŚ 2022

Na sam początek rywalizacji w grupie F poprzeczka dla Kanady będzie zawieszona bardzo wysoko. Belgia to fenomenalna reprezentacja, o czym niedawno boleśnie przekonała się polska kadra. Zwycięstwo Kanady (9.85) będzie traktowane w kategoriach prawdziwej sensacji. Nawet punkt zabrany rywalom byłby wynikiem co najmniej zadowalającym.

Chorwacja – Kanada zakłady na MŚ 2022

Drugi pojedynek i praktycznie tak samo wymagający rywal jak w tym pierwszym. Chorwacja to reprezentacja składająca się z klasowych i uznanych w całej Europie zawodników. Remis lub zwycięstwo (4.65) ponownie może być miłym zaskoczeniem. Jeśli jednak Kanada naprawdę myśli o awansie, to musi wyrwać jedno oczko w którymś z dwóch pierwszych pojedynków.

Kanada – Maroko zakłady na MŚ 2022

Drużyna z Afryki jest na papierze najsłabszą z wszystkich trzech przeciwników w grupie. Zwycięstwo (3.00) mimo wszystko nie będzie oczywiście łatwe, bo na Mistrzostwach Świata nie ma już słabych drużyn. W kwestii awansu jest ono jednak niemal wymagane. Ten pojedynek, który zamyka zmagania grupowe, może być w Kanadzie albo powodem ogromnej radości, albo sporego smutku.

Podobne wpisy