Belgia na MŚ 2022 - typy, przewidywania i zakłady bukmacherskie

Belgia na MŚ 2022 – typy, przewidywania i zakłady bukmacherskie

Właściwie każda reprezentacja narodowa miała w swojej historii czas, który śmiało można nazwać „złotym okresem”. W przypadku Belgów taki czas właśnie w tej chwili trwa. Pierwszą oznakę takiego stanu rzeczy dało się zauważyć podczas mistrzostw przed czterema laty. Wedle opinii wielu fachowców nie było to jednak ostatnie słowo Romelu Lukaku i spółki. Najlepsze ma bowiem dopiero nadejść.

Reprezentacja Belgii w piłce nożnej – podstawowe informacje

Obecność na trzynastu pośród dwudziestu jeden dotychczasowych mundiali jasno wskazuje na to, że reprezentacja Belgii należy do ścisłej europejskiej czołówki. Czyją zasługą są ich ostatnie sukcesy? Istnieje na ten temat kilka ciekawych teorii.

Trener

Do czasu objęcia sterów ekipy Czerwonych Diabłów Roberto Martinez był raczej uważany za przeciętnego szkoleniowca. Ciężko wymagać jednak osiągania sukcesów z zespołami pokroju Wigan czy też Evertonu. Podczas blisko sześcioletniej przygody z kadrą narodową udało mu się zdobyć brąz na MŚ w 2018. Powtórka bądź też poprawienie tego wyniku na mundialu w Katarze? Istnieje spora szansa na taki scenariusz.

Skład

Imponująca ofensywa, niepewna obrona oraz prawdziwy mur nie do przejścia pomiędzy słupkami. Tak w skrócie można byłoby scharakteryzować skład reprezentacji Belgii. Przebojowi napastnicy oraz jeszcze lepsza linia pomocy z braćmi Hazard oraz Kevinem De Bruyne na czele, to ich atut, który nie podlega najmniejszej dyskusji. Spore braki można dostrzec zwłaszcza w formacji defensywnej. Na całe szczęście dostępu do bramki strzeże zwykle Thibaut Courtois. Z takim graczem za plecami nawet najsłabsza obrona może czasem wypaść solidnie.

Największe gwiazdy

Wskazanie największej gwiazdy w szeregach Belgów to zadanie niezwykle trudne. Gdyby konieczne było wskazanie jednego konkretnego gracza, to wybór padłby oczywiście na Kevina De Bruyne. Obserwowanie tego rudowłosego pomocnika w akcji to prawdziwa przyjemność.

Jakie szanse Belgii na MŚ 2022?

Jakie typy na występ Belgii na mundialu 2022? Kursy wskazują na to, że podopieczni Roberto Martineza znajdą się przynajmniej w najlepszej czwórce całego turnieju.

W wygraną (12.50) wierzą raczej tylko najwierniejsi fani tej reprezentacji, choć całkowite wykluczanie takiej ewentualności zdaje się być zupełnie nierozsądne. Możliwości i potencjał Belgów jest przecież ogromny. Pytanie tylko, czy uda im się to udowodnić na boisku.

Belgia na MŚ – zakłady i typy bukmacherskie

Oto jak wyglądają najciekawsze zakłady bukmacherskie, których bohaterami jest Belgia. Przewidywania na MŚ 2022 przedstawiają się następująco:

Belgia – Kanada zakłady na MŚ 2022

Wejście Belgów w turniej od zwycięstwa (1.30) będzie niezwykle istotne. Postęp, jaki wykonała Kanada na przestrzeni paru ostatnich lat, jasno wskazuje jednak na to, że mecz ten nie będzie dla Edena Hazarda i jego reprezentacyjnych kolegów przysłowiowym spacerkiem.

Belgia – Maroko zakłady na MŚ 2022

O ile jeszcze w premierowej grupowej potyczce Czerwone Diabły mogą mieć delikatne kłopoty ze zdobyciem kompletu punktów, o tyle wygrana (1.54) w starciu z Marokiem powinna być raczej tylko i wyłącznie formalnością. Znalezienie się w korzystnym położeniu przed rozpoczęciem potyczki z najtrudniejszym z rywali będzie niezwykle ważne, dlatego też determinacja w szeregach Belgów będzie w tym meczu na pewno wyraźnie zauważalna.

Chorwacja – Belgia zakłady na MŚ 2022

Szanse Belgii na MŚ 2022 są zależne w dużej mierze od tego, jak wypadnie ich pojedynek ze wciąż aktualnymi wicemistrzami świata. Zakłady bukmacherskie na zwycięstwo (1.90) popularnych Die Roten Teufel są w tym przypadku najwyższe, lecz nie ma się czemu dziwić. Chorwaci to ekipa totalnie nieobliczalna. Nikt nie wie, czy przypadkiem katarski mundial nie okaże się w ich wykonaniu jeszcze lepszy niż ten poprzedni.

Podobne wpisy