Szwajcaria na MŚ 2022 - typy, przewidywania i zakłady bukmacherskie

Szwajcaria na MŚ 2022 – typy, przewidywania i zakłady bukmacherskie

Fenomenalne eliminacje do mistrzostw świata w wykonaniu Szwajcarii pozwoliły im zwyciężyć swoją grupę oraz zrzucić reprezentację Włoch do baraży. Mimo tego imponującego dokonania warto jednak dokładniej przeanalizować, jakie są szansę Szwajcarii na MŚ 2022.

Reprezentacja Szwajcarii w piłce nożnej – podstawowe informacje

Turniej w Katarze to dwunasta odsłona mistrzostw świata, na których pojawią się popularne Czerwone Krzyże. Nigdy w historii nie udało zajść im się dalej, aniżeli do ćwierćfinału. Czy tym razem będzie inaczej i zawodnicy z Europy Zachodniej zaskoczą cały piłkarski świat?

Trener

Szkoleniowiec Murat Yakin przejął reprezentację po ostatnim Euro, na którym Szwajcaria odpadła dopiero w ćwierćfinale po rzutach karnych z Hiszpanią, wcześniej pokonując Francję. Niedawne wybicie mundialu z głowy Włochom to ogromny sukces, na którym trener na pewno zbudował zaufanie do własnej osoby. Teraz czeka go najważniejszy test, za który oceniać go będzie cały kraj.

Skład

W drużynie tej brak jest raczej wielkich indywidualności. Są za to nieźli zawodnicy, którzy bardzo dobrze się rozumieją. Ulubionym ustawieniem reprezentacji Szwajcarii jest 4-2-3-1, choć często grywają również w klasycznym 4-4-2. Szkoleniowiec eksperymentuje ostatnio z różnymi formacjami, przez co mogliśmy oglądać Szwajcarów nawet w ustawieniu 4-3-3.

Największe gwiazdy

Jedną z największych gwiazd reprezentacji jest bez wątpienia bramkarz Yann Sommer. Golkiper regularnie udowadnia swoją wartość zarówno w Bundeslidze, jak i barwach narodowych. Należy wspomnieć także o takich zawodnikach jak Embolo, Akanji czy też Shaqiri. Ten ostatni dawniej był jednym z najlepszych szwajcarskich graczy. Aktualnie spuścił nieco z tonu, lecz nadal jest w stanie zrobić różnicę.

Jakie szanse Szwajcarii na MŚ 2022?

Typy na występy Szwajcarii na mundialu 2022 wskazują, że Helweci mają szansę wyjść z grupy. Brazylia to murowany faworyt do zwycięstwa w grupie (1.40). Kwestię drugiego miejsca powinny rozstrzygnąć pomiędzy sobą reprezentacje Szwajcarii (2.00) oraz Serbii (2.25).

Jeśli Helweci wyjdą z grupy za plecami Brazylii, to w 1/8 finału czekać będzie na nich zwycięzca grupy H, czyli najprawdopodobniej Portugalia lub Urugwaj. Losowanie nie jest więc najlepsze, ale póki piłka w grze, to wszystko jest możliwe.

Zawodnicy trenera Murata nie będą oczywiście pewniakiem do triumfu zarówno w samej grupie, jak i w późniejszych fazach MŚ. Reprezentacja czerwono-białych udowadniała już wielokrotnie, że jest w stanie zaskoczyć nawet tych najlepszych. Boleśnie na ostatnim EURO przekonała się o tym Francja.

Szwajcaria na MŚ – zakłady i typy bukmacherskie

Najciekawsze zakłady bukmacherskie dotyczące Rossocrociatich to oczywiście te związane z bezpośrednimi pojedynkami z Kamerunem i Serbią, a także odnoszące się do tego, które miejsce w grupie zajmie ostatecznie Szwajcaria. Przewidywania na MŚ 2022 wyglądają zatem następująco:

Szwajcaria – Kamerun zakłady na MŚ 2022

Pierwszy mecz na mundialu odpowie raczej na większość pytań dotyczących samych Szwajcarów, a także ich celów. Jeśli pokonają oni Kamerun, to spotkanie z Serbią powinno być jedynie kropką nad i. Wyjście z grupy będzie wtedy jeśli nie oczywiste, to przynajmniej znacznie ułatwione. Afrykańskiej ekipy nie można rzecz jasna lekceważyć, jednak dalej faworyt jest jeden, a jest nim Szwajcaria (1.85).

Brazylia – Szwajcaria zakłady na MŚ 2022

Tylko najwięksi antyfani Canarinhos wierzą chyba w inny bieg spraw, aniżeli trzy gładkie zwycięstwa i awans do dalszej fazy turnieju z pierwszej pozycji (1.40). Szwajcaria natomiast na pewno spróbuje powalczyć, aby zdobyć chociaż jeden punkt w starciu z dużo silniejszym rywalem. Pozostawienie w pokonanym polu Brazylijczyków (6.20) będzie na pewno arcytrudne. Kibice muszą ściskać mocno kciuki za swoją reprezentację, jeśli zależy im na osiągnięciu dobrego wyniku.

Serbia – Szwajcaria zakłady na MŚ 2022

Ostatnie, a zarazem najprawdopodobniej najważniejsze spotkanie dla obu reprezentacji. Zarówno Serbia jak i Szwajcaria będą starały się zwyciężyć w ostatnim spotkaniu, aby móc myśleć o dalszym uczestnictwie w turnieju. Triumf nad Orłami (2.40) będzie trudny, dlatego też w tym pojedynku ciężko jest wskazać jednoznacznego faworyta. Może to być typowa walka „na noże”, w której prawdziwych piłkarskich emocji będzie jak na lekarstwo.

Podobne wpisy