Dania na MŚ 2022 - typy, przewidywania i zakłady bukmacherskie

Dania na MŚ 2022 – typy, przewidywania i zakłady bukmacherskie

Reprezentacja Danii jako jedyny zespół ze Skandynawii będzie bronić honoru tego jakże malowniczego regionu podczas piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Osiągnięcie, jakiej fazy tego turnieju leży w ich zasięgu? Kto może być największą gwiazdą tych mistrzostw w ich szeregach? Odpowiedzi na te pytania wcale nie wydają się tak oczywiste…

Reprezentacja Danii w piłce nożnej – podstawowe informacje

Zdobycie złotego medalu podczas mistrzostw Europy w 1992r. to zdecydowanie największe osiągnięcie w całej historii duńskiego futbolu. Od tamtego czasu miało miejsce wiele prób nawiązania do tego sukcesu, lecz żadna nie miała niestety pozytywnego zakończenia. O takowe podczas katarskich mistrzostw świata także będzie bardzo trudno. Nie oznacza to jednak, że w poczynaniach Duńskiego Dynamitu zabraknie determinacji. Ekipa ta jeszcze niejednokrotnie pewnie nas wszystkich zaskoczy.

Trener

Obawy związane z zatrudnieniem Kaspera Hjulmanda na stanowisku głównego szkoleniowca reprezentacji Danii były dość spore. Z perspektywy czasu ta decyzja okazuje się jednak strzałem w dziesiątkę. Dość długie przygody z kadrą w przypadku jego poprzedników pozwalają sądzić, że nawet w przypadku niepowodzenia w Katarze uda mu się utrzymać tę jakże prestiżową posadę.

Skład

Osoby pasjonujące się piłkarską taktyką są zapewne bardzo ciekawe tego, w jakim ustawieniu podczas katarskiego turnieju będzie występować Dania. Typy na mundial 2022 wskazują dość jasno, że najczęściej stosowaną formacją przez szkoleniowca popularnych Olsen-Banden może być 1-3-4-3. Warto także zaznaczyć, że solidność i dość równy poziom większości z podstawowych graczy to jeden z największych atutów tej drużyny.

Największe gwiazdy

Christian Eriksen to jeden z największych talentów, jakie w swoim składzie posiada Dania. Przewidywania na MŚ 2022 umieszczają go raczej w szerokim składzie reprezentacji mimo problemów zdrowotnych, które przed kilkunastoma miesiącami były tematem numer jeden we wszystkich sportowych mediach.

Wynik całej drużyny narodowej podczas zbliżającego się mundialu będzie oczywiście zależał także od tego, w jakiej dyspozycji do Kataru udadzą się m.in. Pierre-Emile Hojbjerg czy też Andreas Christensen. Jeśli uda im się trafić z formą, to ekipę tę może stać na naprawdę wiele.

Jakie szanse Danii na MŚ 2022?

Gang Olsena, jak potocznie nazywa się reprezentację Danii, to jedna z tych drużyn, której występ na MŚ w Katarze zdaje się być jedną wielką niewiadomą. Półfinał drugiej wielkiej piłkarskiej imprezy z rzędu jest raczej zupełnie poza ich zasięgiem, lecz nadal może udać im się awansować do fazy pucharowej z drugiego miejsca w stawce (1.40) i stanąć do pojedynku ze zwycięzcą grupy C.

Dania na MŚ – zakłady i typy bukmacherskie

Zakłady bukmacherskie odwołujące się do występu Duńczyków na mundialu w Katarze są miejscami bardzo interesujące. Niektórzy typują nawet udział czerwono-białych w 1/8 finału, ale aby tak się stało, muszą oni najpierw pokazać się z dobrej strony podczas zmaganiach grupowych. Oto kilka prognoz związanych z meczami w początkowej fazie mistrzostw:

Dania – Tunezja zakłady na MŚ 2022

Pokaz sił w meczu inaugurującym występy na mistrzostwach świata? Nie można tego wykluczyć. Tunezyjczycy nie należą raczej do grona drużyn mogących przysporzyć jakichś większych problemów podopiecznym Kaspera Hjulmanda. Ekipa ze Skandynawii powinna więc zaznaczyć swoją dominację przy pomocy trafień w obu połowach tego widowiska (3.65).

Francja – Dania zakłady na MŚ 2022

Pozornie wydawałoby się, że jedyny możliwy scenariusz na tę batalię, to pewny triumf Francuzów. Dyspozycja Les Bleus podczas spotkań rozgrywanych w 2022 roku nie daje jednak 100% pewności co do takiego rozstrzygnięcia. Duńczycy mogą postawić tu twardy opór podopiecznym Didiera Deschampsa i w najbardziej pozytywnym scenariuszu wywalczyć jakże cenny remis (3.75).

Australia – Dania zakłady na MŚ 2022

Szanse Danii na MŚ 2022 zależą w dużej mierze od tego, jak ułoży się ostatni z grupowych pojedynków przeciwko reprezentacji Australii. Po prawdopodobnym triumfie nad Tunezją i porażce bądź remisie w starciu z Trójkolorowymi, trzecie ze spotkań będzie decydowało o ich ewentualnym pozostaniu w gronie najlepszych drużyn piłkarskich na świecie. Połączenie sporych umiejętności z niemałym doświadczeniem na wielkich turniejach powinno dać Duńczykom cenne trzy oczka (1.47).

Podobne wpisy