Holandia na MŚ 2022 - typy, przewidywania i zakłady bukmacherskie

Holandia na MŚ 2022 – typy, przewidywania i zakłady bukmacherskie

Zatrudnienie Louisa van Gaala po średnio udanym EURO 2020 miało jeden nadrzędny cel – nawiązanie do wyniku sprzed ośmiu lat. Na kilka chwil przed startem mistrzostw w Katarze warto nieco głębiej przeanalizować, czym wszystkich zainteresowanych może zaskoczyć Holandia. Typy na Mundial 2022 klasyfikują ich w gronie kandydatów do medali. Czy słusznie?

Reprezentacja Holandii w piłce nożnej – podstawowe informacje

Holandia w europejskim futbolu zadomowiła się na dobre dopiero w latach 70. XX wieku. Ich wejście do wielkiego piłkarskiego świata było jednak bardzo, ale to bardzo huczne. Dwa kolejne wielkie turnieje i dwa drugie miejsca (1974 oraz 1978). W późniejszych latach tylko rok 1988 mógł równać się z tym okresem, gdyż właśnie wtedy Pomarańczowi zdołali sięgnąć po tytuł mistrza Europy. Aktualnie potencjał tej reprezentacji wydaje się naprawdę spory. Jest tylko dość wyraźny problem jego umiejętnym wykorzystaniem. Już niebawem może się to jednak zmienić.

Trener

Legendarne powiedzenie mówi, iż nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Czy Louis van Gaal się do niego stosuje? Absolutnie nie. 4 sierpnia 2021 po raz trzeci w swojej karierze został ogłoszony głównym szkoleniowcem reprezentacji Holandii. Jego ostatnia przygoda z kadrą zakończyła się brązowym medalem mundialu w 2014 roku. Aktualnie oczekuje się, że uda mu się co najmniej powtórzyć ten wynik.  

Skład

Szanse Holandii na MŚ 2022 są oceniane stosunkowo wysoko w głównej mierze dlatego, że ich gra na przestrzeni kilkunastu ostatnich miesięcy uległa bardzo zauważalnej poprawie. W znacznej większości spotkań van Gaal decyduje się na grę w systemie 1-3-5-2 bądź też 1-3-4-2-1.

Największe gwiazdy

Memphis Depay oraz Frankie De Jong. Tę dwójkę śmiało można określić mianem największych gwiazd Oranje. Widać, że wspólna gra w FC Barcelonie zdecydowanie sprzyja ich poczynaniom także na niwie reprezentacyjnej. W kontekście De Jonga coraz częściej mówi się o zmianie barw klubowych, lecz bez względu na to, gdzie niebawem przyjdzie mu grać, to reprezentacja narodowa nadal będzie miała z niego na pewno olbrzymią pociechę.

Jakie szanse Holandii na MŚ 2022?

Jedną z najbaczniej obserwowanych ekip na mundialu może być Holandia. Przewidywania na MŚ 2022 często umieszczają bowiem tę reprezentację w gronie zespołów mogących zdecydowanie namieszać w całym katarskim turnieju.

Po braku kwalifikacji na imprezę w Rosji apetyty na sukces są z pewnością ogromne. Jeśli oprócz umiejętności „dojedzie” także głowa, to walka o medale może leżeć w zasięgu popularnych Oranje.

Holandia na MŚ – zakłady i typy bukmacherskie

Zakłady bukmacherskie na zwycięstwo Holendrów w grupie A (1.40) mają naprawdę solidne podstawy. Przebieg każdego z ich meczów grupowych może być jednak zupełnie nieoczekiwany. Oto kilka scenariuszy, których prawdopodobieństwo jest naprawdę wysokie:

Senegal – Holandia zakłady na MŚ 2022

Rozgrywanie meczu otwierającego turniej może spętać nogi nawet tym najbardziej pewnym siebie. Senegal jako jednak z najmocniejszych ekip z Afryki nie pozwoli zapewne Holendrom na zbytnie rozwinięcie skrzydeł. Ewentualny remis (3.70) w tym pojedynku nie byłby wielkim zaskoczeniem.

Holandia – Ekwador zakłady na MŚ 2022

Szykuje się trzeci bezpośredni bój pomiędzy obiema reprezentacjami, ale ten będzie zdecydowanie najistotniejszy. Po prawdopodobnej wygranej nad Katarem piłkarze z Ameryki Południowej mogą mieć w sobie tyle sił, aby pójść za przysłowiowym ciosem. Ich starania spełzną jednak najpewniej na niczym. Brak im bowiem jakichkolwiek argumentów, które mogliby przeciwstawić solidnej drużynie z Beneluksu.

Holandia – Katar zakłady na MŚ 2022

Ostatnim akcentem grupowej rywalizacji dla Memphisa Depaya i spółki będzie starcie z Katarem. Mimo teorii o trudnej grze przeciwko ekipom gospodarzy Holendrom w tym meczu nie powinno raczej grozić zupełnie nic. Każdy inny rezultat aniżeli zdecydowana wygrana (1.30) będzie można chyba odbierać jako olbrzymią niespodziankę.

Podobne wpisy