Grupa D na MŚ 2022 – najlepsze typy

Grupa D na MŚ 2022 – najlepsze typy

C oraz D. Te dwie grupy przez kibiców piłki nożnej w Polsce będą na pewno obserwowane na przełomie listopada i grudnia bieżącego roku ze zdecydowanie największą uwagą. Od tego kto wygra grupę D na MŚ 2022, zależą bowiem w dużej mierze losy podopiecznych Czesława Michniewicza na całym katarskim turnieju. Jaka ekipa ma zatem ma największe szanse na triumf i dlaczego? O tym w kilku słowach w niniejszym artykule.

Grupa D – typy i przewidywania

Czy jest coś gorszego niż trafienie do jednej grupy z aktualnymi mistrzami świata? Australia, Dania oraz Tunezja miały sporego pecha, ale nie oznacza to przecież, że oddadzą punkty Trójkolorowym bez jakiejkolwiek walki. W szeregach tych ekip znajduje się paru naprawdę solidnych graczy, którzy przy odrobinie szczęścia mogą na pewno stworzyć przysłowiową różnicę.

Charakterystyczny taniec golkipera reprezentacji Australii podczas finału baraży z Peru będzie na pewno wspominany jeszcze przez długie, długie lata. Andrew Redmayne wprowadzony specjalnie na konkurs jedenastek zapewnił popularnym Kangurom udział w piątym mundialu z rzędu. Na trzech poprzednich ich przygoda zakończyła się już na fazie grupowej. Mając na uwadze poziom prezentowany na co dzień przez grupowych rywali z MŚ 2022, można chyba przypuszczać, że i tym razem będzie podobnie.

Dramatyczną historię z udziałem Christiana Eriksena podczas Euro 2020 pamięta chyba każdy. Późniejszy udział Duńczyków w półfinale i nieznaczną porażkę z Anglikami także. Na światowym czempionacie o podobny wynik może być bardzo trudno, lecz podopieczni Kaspera Hjulmanda powinni mimo wszystko uzyskać awans do 1/8 finału (1.40).

Nie będzie chyba drugiej takiej drużyny na całych katarskich mistrzostwach, na której może ciążyć równie duża presja, co na Francji. Jest to jednak zjawisko całkowicie naturalne. Les Bleus to wciąż aktualni piłkarscy mistrzowie świata. Od takiej ekipy należy wymagać zdecydowanie więcej. Można mieć pewne obawy co do tego, czy uda im się obronić tytuł zdobyty przed czterema laty. Wszystko jednak zostanie zweryfikowane na boisku.

Każda z mundialowych grup musi posiadać przynajmniej jeden zespół, dla którego sam udział w turnieju jest już nie lada wyczynem. W przypadku grupy D taką ekipą jest reprezentacja Tunezji. Ciężko oczekiwać spektakularnych wyników od drużyny, której największą gwiazdą jest 19-letni Hannibal Mejbri. Urwanie choćby punktu którejś z opisywanych wcześniej drużyn będzie dla Orłów Kartaginy znacznym sukcesem.

Grupa D – przewidywania rezultatów poszczególnych spotkań

1. kolejka
Dania (1.49) – Tunezja
Francja (1.21) – Australia

2. kolejka
Tunezja – Australia (2.80)
Francja – Dania (remis – 3.75)

3. kolejka
Australia – Dania (1.47)
Tunezja – Francja (1.22)

Kto wygra, a kto awansuje z grupy D?

Jedno w kwestii tego, kto awansuje z grupy D, zdaje się być niemalże pewne. Francuzi pod wodzą Didiera Deschampsa powinni pokonać trzech swoich początkowych rywali w tzw. cuglach.

Najwięcej wysiłku będzie bez wątpienia wymagało od nich starcie z reprezentacją Danii. To właśnie Gang Olsena typowany jest bowiem do gry w dalszej fazie turnieju po wcześniejszym uzyskaniu awansu tuż zza pleców Trójkolorowych. Bardzo możliwe, że obie ekipy podzielą się w tym pojedynku punktami (3.75) bądź też nieznaczne zwycięstwo będzie dziełem popularnych Les Bleus (1.76).

Istotne w perspektywie ewentualnej powtórki z rosyjskich mistrzostw jest na pewno to, w jakiej dyspozycji na imprezę w Katarze przybędą kluczowi francuscy gracze.

Utrzymanie bieżącej dyspozycji przez Kyliana Mbappe, Karima Benzemę czy też Christophera Nkunku może przybliżyć Les Coqs do ponownego sięgnięcia po najbardziej prestiżowe trofeum w światowym futbolu (7.00).

Australia to drużyna, która może podjąć próbę namieszania w kwestii awansu z drugiej lokaty w stawce, lecz obycie z międzynarodowymi turniejami w przypadku Duńskiego Dynamitu okaże się zapewne kluczowe.

Grupa D MŚ 2022 typy:

  • wygrana – Francja (1.40)
  • awans z drugiego miejsca – Dania (1.40)

Podobne wpisy