Grupa F na MŚ 2022 – najlepsze typy

Grupa F na MŚ 2022 – najlepsze typy

Obycie z wielkimi meczami o stawkę to sprawa niezwykle istotna. To właśnie dlatego reprezentacje Belgii oraz Chorwacji jawią się jako zdecydowani faworyci do awansu z grupy F. Bardzo wysokie umiejętności i spore doświadczenie czołowych graczy będą zdecydowanie działać na ich korzyść. Czy w takiej sytuacji Kanada oraz Maroko mają szansę sprawić niespodziankę? Może być o to naprawdę ciężko.

Grupa F – typy i przewidywania

Czy sporą przesadą może być nazywanie grupą śmierci zbioru czterech drużyn, z których dwie to medaliści poprzedniego mundialu? Niewykluczone. Nie da się jednak ukryć, że o tym kto wygra grupę F na MŚ 2022, zadecydują prawdopodobnie absolutne niuanse. One we współczesnym futbolu są bowiem niezwykle istotne.

Złote pokolenie reprezentacji Belgii ma już za sobą jeden międzynarodowy sukces. Brązowy medal na Mistrzostwach Świata w 2018r. zdaje się jednakże nie zaspokajać sporych apetytów znacznej większości kibiców popularnych Czerwonych Diabłów. Sam Roberto Martinez nie ukrywa, że absolutnym celem minimum dla jego podopiecznych jest przynajmniej powtórzenie sukcesu sprzed czterech lat. Czy stać ich będzie na coś więcej? Czas pokaże.

Obecność Chorwacji w finale poprzedniego mundialu zaskoczyła nawet największych znawców piłki nożnej. Takich pięknych historii jak ta w wykonaniu Ognistych potrzeba nam znacznie więcej. Przy obecnej dyspozycji podopiecznych Zlatko Dalića trudno jednakże liczyć na tzw. powtórkę z rozrywki. Awans do fazy play-off jest raczej 100% pewny, ale na dokonanie przez Modrica i spółkę czegoś więcej nie ma się zapewne co nastawiać.

Alphonso Davies oraz Jonathan David to nazwiska, które w futbolu znaczą już naprawdę wiele. Ten pierwszy jest jednym z zawodników, od którego ustalanie składu Bayernu rozpoczyna Julian Nagelsmann. Transfer Davida do czołowego europejskiego klubu to także już kwestia czasu. Nawet tak bardzo uzdolniony duet nie jest jednak w stanie zapewnić Kanadzie awansu do dalszej fazy zmagań.

Reprezentacja Maroka nie ma zdecydowanie szczęścia do losowań. Podczas rosyjskiego mundialu los przydzielił ich do grupy z Hiszpanią oraz Portugalią. Teraz za rywali mają Belgów oraz Chorwatów. W takiej sytuacji ciężko wymagać od nich awansu do fazy pucharowej. Futbol pełen jest jednak niespodzianek. Kto wie, być może kolejna będzie niespodzianką właśnie z ich udziałem.

Grupa F – przewidywania rezultatów poszczególnych spotkań

1. kolejka
Maroko – Chorwacja (1.83)
Belgia (1.31) – Kanada

2. kolejka
Belgia (1.54) – Maroko
Chorwacja – Kanada (remis – kurs 3.70)

3. kolejka
Kanada (3.00) – Maroko
Chorwacja – Belgia (remis bądź Belgia – 1.22)

Kto wygra, a kto awansuje z grupy F?

Jeden ze scenariuszy przewiduje, że Chorwatom powija się noga w meczu otwarcia i o tym, kto awansuje z grupy F, decyduje rezultat ostatniej z grupowych potyczek.

Drużyną, która może ewentualnie w takim wypadku namieszać jest Maroko. Co najmniej kilku z podstawowych zawodników tego zespołu to przecież podstawowi gracze czołowych europejskich ekip. Achraf Hakimi z 22 latami na karku ma już w swojej kolekcji niemal wszystkie najważniejsze trofea klubowe na świecie. Hakim Ziyech mimo nieznacznego obniżenia lotów nadal pozostaje graczem o bardzo dużych umiejętnościach. Potencjał w tej ekipie jest zatem ogromny. Pora tylko umiejętnie go wykorzystać.

Futbol na tak wysokim poziomie jak ten mistrzowski absolutnie nie wybacza błędów. Zaledwie trzy mecze, jakie każda z drużyn musi rozegrać w początkowej fazie rywalizacji, wymagają pełnej koncentracji.

Ostatecznie ciężko uwierzyć wszakże w to, aby aktualni wicemistrzowie świata pozwolili sobie na jakąkolwiek pomyłkę. Kevin De Bruyne wraz ze swoimi reprezentacyjnymi kolegami powinien uzyskać awans z pierwszej lokaty, a druga pozycja w stawce przypadnie prawdopodobnie w udziale ekipie, której kapitanem jest niezniszczalny Luka Modric.

Grupa F MŚ 2022 typy:

  • wygrana – Belgia (1.55)
  • awans z drugiego miejsca – Chorwacja (1.60)

Podobne wpisy