Grupa B na MŚ 2022 – najlepsze typy

Grupa B na MŚ 2022 – najlepsze typy

Wątpliwości co do tego, kto wygra grupę B na MŚ 2022, nie ma raczej nikt. Tematem sporów pozostaje więc tylko kwestia drugiego szczęśliwca, który będzie mógł znaleźć się w najlepszej turniejowej szesnastce. Pewne prognozy oczywiście istnieją, lecz ostatecznie i tak wszystko zostanie zweryfikowane na boisku.

Grupa B – typy i przewidywania

Wśród zespołów, które nie potrafią należycie wykorzystać swojego potencjału jednym z niekwestionowanych liderów są Anglicy. Synowie Albionu to ekipa należąca od lat do absolutnej czołówki najlepszych reprezentacji narodowych w Europie, a być może i na świecie. Niestety na każdym z ostatnich międzynarodowych turniejów brakowało umiejętności, aby postawić przysłowiową „kropkę nad i”. Podczas jesiennej imprezy w Katarze są wymieniani w gronie faworytów do złotego medalu. Ciężko jednak stwierdzić, czy szczęście tym razem im dopisze. Należy bowiem pamiętać, że futbol kocha być zupełnie nieprzewidywalny.

Niemal każda z mundialowych grup ma taką drużynę, która teoretycznie powinna być łatwym dostarczycielem punktów dla pozostałych ekip w stawce. W grupie B takim teamem jest bez wątpienia reprezentacja Iranu. Podopieczni Dragana Skocica już w pierwszym pojedynku grupowym będą mierzyć się ze swoim najtrudniejszym rywalem wprost z Wysp Brytyjskich. Korzystny rezultat w tym starciu wydaje się praktycznie niemożliwy. Zdobycie choćby jednego oczka na przestrzeni wszystkich grupowych gier będzie dla nich sporym sukcesem.

Budowa mocnej drużyny na MŚ w 2026 to cel postawiony przed trenerem Greggiem Berhalterem już na początku jego przygody z reprezentacją USA. Włodarzom Amerykańskiego Związku Piłki Nożnej zależy bowiem, aby występ przed własną publicznością nie był kiedyś powodem do wstydu. Bardzo niska średnia wieku wskazuje na to, że mundial w Katarze może być dopiero przetarciem dla tej ekipy. Awans do fazy pucharowej byłby sporym sukcesem i jednocześnie wyraźnym znakiem, że czasy, w których soccer traktowano w Stanach Zjednoczonych po macoszemu odeszły już dawno w zapomnienie.

Wymęczony awans po wygraniu baraży w strefie europejskiej pokazuje dobitnie, w jakim położeniu są w tej chwili Walijczycy. Tamtejsi kibice z rozrzewnieniem wspominają zapewne rok 2016 i niesamowity występ swoich pupili podczas Euro rozgrywanego na francuskich boiskach. Marzeniem The Dragons jest na pewno ukończenie grupowej rywalizacji tuż za plecami swoich wyspiarskich sąsiadów, jednak trzeba uczciwie przyznać, że szanse na powodzenie takiego scenariusza są naprawdę nikłe.

Grupa B – przewidywania rezultatów poszczególnych spotkań

1. kolejka
Anglia (1.33) – Iran
USA (wygrana USA bądź remis – 1.41) – Walia

2. kolejka
Walia (2.10) – Iran
Anglia (1.66) – USA

3. kolejka
Walia – Anglia (1.60)
Iran – USA (2.05)

Kto wygra, a kto awansuje z grupy B?

Nazywanie MŚ 2022 turniejem ostatniej szansy dla reprezentantów Anglii byłoby sporą przesadą. Jednocześnie nie da się jednak ukryć, że nadzieje wśród tamtejszych kibiców przed startem zmagań w Katarze są naprawdę spore.

Wielce prawdopodobne, że prawdziwa zabawa dla podopiecznych Garetha Southgate’a rozpocznie się dopiero po uzyskaniu awansu do 1/8 finału. Mimo to podczas zmagań grupowych potrzebne będzie maksymalne skupienie. Nikt nie chce bowiem powtórki z roku 2014, kiedy to lepsi od Synów Albionu okazali się między innymi Włosi, Urugwajczycy czy też rewelacyjna wtedy reprezentacja Kostaryki.

Niemal 100% pewne jest, że o lokatę numer dwa w grupie B będą ubiegać się piłkarze ze Stanów Zjednoczonych oraz Walii.

Kapitan walijskiej kadry Gareth Bale nie ukrywa, że chciałby na finiszu swojej kariery mieć jeszcze możliwość cieszenia się ze zwycięstw reprezentacji narodowej. Na jego nieszczęście ekipa z Ameryki Północnej ma w swoich szeregach paru naprawdę ciekawych zawodników, którzy w bezpośrednim pojedynku mogą okazać się dla popularnych Smoków zbyt wymagający.

Grupa B MŚ 2022 typy:

  • wygrana – Anglia (1.70)
  • awans z drugiego miejsca – USA (1.50)

Podobne wpisy