Grupa A na MŚ 2022 – najlepsze typy

Grupa A na MŚ 2022 – najlepsze typy

Obecność Kataru sprawia, że grupa A podczas zbliżającego się mundialu będzie z pewnością bacznie obserwowana przez liczne grono kibiców. Czy drużyna prowadzona przez Felixa Sancheza Basa podzieli los RPA z 2010 roku i jako gospodarz nie zamelduje się fazie pucharowej? Warto poddać to krótkiej analizie.

Grupa A – typy i przewidywania

Zastanawiacie się pewnie, kto wygra grupę A na MŚ 2022. Tego w 100% nie jest pewny chyba nikt. Można mieć aczkolwiek pewne przemyślenia co do tego, dla kogo ten turniej może być bardzo istotny w kontekście dalszego rozwoju kariery czy też utrzymania się na posadzie szkoleniowca. Takiego typu impreza to prawdziwa trampolina do sukcesu, ale także wielka pułapka, która w mgnieniu oka potrafi zniszczyć wszystko, na co pracowało się latami.

Reprezentacja Ekwadoru mimo uzyskania awansu w eliminacjach nie mogła być do końca pewna udziału w katarskim turnieju. Na skutek protestu Chilijczyków toczyło się bowiem postępowanie, którego finałem mogło być ostatecznie wykluczenie popularnych Amarillos z największej piłkarskiej imprezy na świecie. Wszystko ostatecznie skończyło się szczęśliwie, lecz ewentualna gra tej drużyny w najlepszej szesnastce mistrzostw nie wchodzi raczej w rachubę.

Na palcach jednej ręki można policzyć pozostałe reprezentacje narodowe, które mają równie duży wkład w rozwój piłki nożnej na świecie. Czasy futbolu totalnego w Holandii, to jeden z najpiękniejszych okresów w piłce reprezentacyjnej w całej jej historii. Kadrze dowodzonej aktualnie przez Louisa van Gaala co prawda „nieco” brakuje do ekipy święcącej triumfy w latach siedemdziesiątych, lecz ich ewentualny sukces nie byłby na pewno jakąś olbrzymią sensacją.

Na gospodarzu turnieju zawsze ciąży dodatkowa presja. Nie inaczej jest w przypadku Kataru. Problem tej reprezentacji polega tylko na tym, że oprócz mistrzostwa Azji w 2019 roku próżno szukać w jej CV innych równie znaczących międzynarodowych sukcesów. Jeśli ktoś ma być w grupie A przysłowiowym dostarczycielem punktów, to będą to właśnie podopieczni Felixa Sancheza Basa.

Mendy, Koulibaly czy też Mane to nazwiska świadczące o tym, że Senegal to na pewno nie jest zespół, który można byłoby określić mianem „chłopców do bicia”. Kadra Lwów Terangi opiera się oczywiście w głównej mierze właśnie na wymienionej trójce, lecz równie wysoką jakość gwarantują także pozostali zawodnicy. Senegalczycy to z pewnością główni faworyci do gry w fazie pucharowej tuż obok Holandii. Przynajmniej w teorii.

Grupa A – przewidywania rezultatów poszczególnych spotkań

1. kolejka
Senegal – Holandia (1.63)
Katar – Ekwador (remis – kurs 3.20)

2. kolejka
Katar – Senegal (1.89)
Holandia (1.67) – Ekwador

3. kolejka
Holandia (1.30) – Katar
Ekwador – Senegal (Senegal bądź remis – 1.42)

Kto wygra, a kto awansuje z grupy A?

Wiara w zakończenie zmagań grupowych z tytułem lidera grupy A (1.40) jest wśród Holendrów naprawdę spora. Należy uczciwie przyznać, że argumentów za realizacją takiego scenariusza jest całkiem sporo, aczkolwiek w podobnym tonie wypowiadano się chociażby w roku 2012. Jak to wszystko się skończyło, wszyscy doskonale wiedzą.

Triumf Senegalu w rywalizacji grupowej (5.50) mógłby być pierwszym krokiem ku rozpoczęciu drogi do czwartego ćwierćfinału mistrzostw świata dla drużyny z Czarnego Lądu w całej dotychczasowej historii mundiali. Tylko najwięksi optymiści wierzą chyba jednak w taki przebieg wydarzeń.

Ekipa z Beneluksu nie pozwoli sobie najprawdopodobniej na to, aby ktokolwiek poddawał w wątpliwość ich dominację w opisywanym gronie.

Jedyną rzeczą, która może martwić fanów Pomarańczowych jest fakt, iż Louis van Gaal przed kilkudziesięcioma laty dał się już poznać jako szkoleniowiec, który nie do końca potrafił poprowadzić kadrę narodową podczas tych najistotniejszych pojedynków. Jak będzie to wyglądało po ponad dwóch dekadach od tego czasu? Czas pokaże.

Grupa A MŚ 2022 typy:

  •         wygrana – Holandia (1.40)
  •         awans z drugiego miejsca – Senegal (1.75)

Podobne wpisy