Grupa G na MŚ 2022 – najlepsze typy

Grupa G na MŚ 2022 – najlepsze typy

Czy Brazylijczycy zakończą grupowe zmagania z kompletem punktów? Kto może grać pierwsze skrzypce podczas meczów z udziałem reprezentacji Serbii? Jeśli w którejś z mundialowych grup walka o drugą lokatę w tabeli ma być najbardziej zacięta, to będzie to właśnie grupa G. Co do tego nie ma chyba większych wątpliwości.

Grupa G – typy i przewidywania

Posiadanie rywala w postaci reprezentacji Brazylii już na starcie może odebrać wielu drużynom chęć do dalszej walki. Tak się składa, że pozostałe drużyny znajdujące się w tej grupie zdają się prezentować bardzo podobny poziom do siebie. Czy można zatem oczekiwać, że rywalizacja za plecami Canarinhos będzie niezwykle zacięta? Prawdziwi fani futbolu na pewno mocno na to liczą.

Nieco ponad 1 mld euro. Tyle wedle szacunków z dnia 8 czerwca 2022r. wynosi wartość brazylijskiej kadry. Często mówi się, że pieniądze nie grają. Tak się składa, że w tym konkretnym przypadku za olbrzymią wartością idą także równie duże umiejętności. I to jest w tej ekipie najpiękniejsze. Prowadzenie reprezentacji Brazylii to z jednej strony gigantyczna frajda. W jakim innym miejscu na świecie można bowiem jednocześnie spotkać się z tyloma wielkimi gwiazdami? Jednocześnie jest to jednak ogromne wyzwanie. Zrobienie z tylu indywidualności zwartej i zgodnej ekipy jest arcytrudne. Trener Tite radzi sobie aczkolwiek z tym od kilku lat ponadprzeciętnie dobrze. Czy jego ostatni taniec z kadrą narodową będzie równoznaczny ze zdobyciem mistrzostwa? W najludniejszym państwie Ameryki Południowej wszyscy są o tym święcie przekonani.

Nieposkromione Lwy są żywym przykładem tego, iż przeniesienie imponujących wyników uzyskanych podczas Pucharu Narodów Afryki na arenę zmagań najlepszych reprezentacji na świecie jest wyjątkowo trudne. Mundial w Katarze będzie ósmą imprezą tego typu w całej dotychczasowej historii Kamerunu. Najlepszy rezultat udało im się osiągnąć podczas turnieju w 1990r., kiedy to lepsi po dogrywce okazali się Anglicy. Powtórka z takiego scenariusza podczas tegorocznych zawodów wydaje się praktycznie niemożliwa.

Posiadane w praktycznie każdej formacji przynajmniej jednego zawodnika z absolutnego światowego topu to broń, którą razić swoich grupowych przeciwników zamierzają bez wątpienia Serbowie. Największe zagrożenie będzie oczywiście pochodzić od Milinkovica-Savica oraz Dusana Vlahovica, ale Kostic, Jovic czy też Mitrovic to przecież także niesamowicie groźni gracze. Rewanż na Szwajcarach za poprzednie mistrzostwa to nadrzędny cel popularnych Orłów. W teorii wydaje się, że mają oni sporo argumentów, aby tenże cel zrealizować.

Rozstanie z trenerem Vladimirem Petkovicem nie wpływa na ten moment zbyt dobrze na postawę reprezentacji Szwajcarii. Pierwsze oznaki gorszej dyspozycji były widoczne jeszcze za kadencji tego szkoleniowca, stąd też problem tej ekipy może być się nieco głębszy niż zmiana za sterami głównodowodzącego. Misja postawiona przed Muratem Yakinem to uzyskanie awansu z lokaty numer dwa. Analizując postawę tej ekipy na przestrzeni paru poprzednich miesięcy, można jednak domniemywać, że realizacja tego zadania będzie piekielnie trudna.

Grupa G – przewidywania rezultatów poszczególnych spotkań

1.  kolejka
Szwajcaria – Kamerun (Kamerun bądź remis – kurs 1.93)
Brazylia (1.47) – Serbia

2. kolejka
Kamerun – Serbia (Serbia bądź remis – 1.32)
Brazylia (1.53) – Szwajcaria

3. kolejka
Kamerun – Brazylia (1.35)
Serbia (3.00) – Szwajcaria

Kto wygra, a kto awansuje z grupy G?

Na pytania, kto wygra grupę G na MŚ 2022 odpowiedź może być tylko jedna – Brazylia. Sześciokrotni mistrzowie świata w ogóle nie kryją się z tym, że celują w zdobycie statuetki zarezerwowanej dla najlepszej drużyny podczas katarskiego mundialu. W trakcie zmagań grupowych na ich drodze nie powinien stanąć kompletnie nikt. Nie oznacza to jednak, że zabraknie tam prawdziwych piłkarskich emocji.

Kwestię awansu z drugiego miejsca rozegrają zapewne między sobą Serbowie oraz Kameruńczycy. Wrodzona waleczność i nieustępliwość pozwoli prawdopodobnie na grę w 1/8 finału tym pierwszym. Tak przynajmniej podpowiadałby rozsądek.

Grupa G MŚ 2022 typy:

  • wygrana – Brazylia (1.40)
  • awans z drugiego miejsca – Serbia (2.25)

Podobne wpisy