Grupa C na MŚ 2022 – najlepsze typy

Grupa C na MŚ 2022 – najlepsze typy

Dla kibica piłki nożnej nad Wisłą nie ma ważniejszego pytania związanego ze zbliżającym się mundialem niż to, kto awansuje z grupy C? Czy rzeczywiście murowanym faworytem jest reprezentacja Argentyny, a największe szanse na zajęcie drugiego miejsca mają Polacy? Spróbujmy przyjrzeć się temu nieco bliżej.

Grupa C – typy i przewidywania

Analizę ewentualnych rozstrzygnięć warto rozpocząć od wejścia w posiadanie stosownej wiedzy na temat tego, z jakich zespołów składa się tak w ogóle grupa C. Przewidywania dotyczące ostatecznego układu sił mogą być bowiem mylne w sytuacji, gdy nie jest się świadomym potencjału konkretnej drużyny.

Arabia Saudyjska – trzykrotni mistrzowie Azji i jednocześnie zespół balansujący na granicy czwartej oraz piątej dziesiątki rankingu FIFA to w teorii zdecydowanie najsłabsza ekipa w całej grupie C. Powtórzenie sukcesu z 1994 r., kiedy to udało im się zagrać w 1/8 finału mistrzostw, będzie misją raczej niemożliwą do spełnienia. Prawdopodobni dostarczyciele punktów i tym samym drużyna, która na pewno nie będzie liczyć się w walce o to, kto awansuje z grupy C.

Argentyna jako aktualny zdobywca Copa America oraz triumfator trzeciej odsłony Finalissima to naturalny faworyt do awansu z lokaty numer jeden. Jeszcze kilka lat temu jedyną bronią Albiceleste było posiadanie w składzie Leo Messiego. Od tego czasu zmieniło się jednak bardzo wiele. Posiadanie zbilansowanej kadry pozwala umieszczać w tej chwili Argentyńczyków w gronie faworytów do wygrania całych katarskich zmagań.

Meksyk to wbrew pozorom ekipa o bardzo długiej historii występów na światowym czempionacie piłkarskim. Tylko 5 z 21 dotychczasowych mundiali odbyło się bez udziału popularnych El Tri. Co sympatyka reprezentacji Polski powinno martwić w ich kontekście najbardziej? Od 1994 roku Meksykanie nieprzerwanie osiągają podczas rywalizacji grupowej takiej wyniki, dzięki którym udaje im się uzyskiwać awans do 1/8 finału. Pozostaje zatem tylko trzymać kciuki, aby w Katarze ta wieloletnia tradycja została uroczyście przerwana.

Polska to zdecydowanie nie jest typ drużyny turniejowej. Po niezwykle emocjonujących eliminacjach do wielkich piłkarskich imprez same turnieje kończą się zwykle olbrzymią klapą. Występ na Euro 2016 był pewnym wyjątkiem od reguły. Powtórka takiego scenariusza jest bez wątpienia marzeniem każdego sympatyka piłki nożnej w naszym kraju. Nadzieje są więc standardowo ogromne. Pozostaje tylko trzymać kciuki, aby na tych nadziejach się nie skończyło. Robert, prowadź!

Grupa C – przewidywania rezultatów poszczególnych spotkań

1. kolejka
Argentyna (1.19) – Arabia Saudyjska
Meksyk – Polska (remis – kurs 3.05)

2. kolejka
Polska (1.68) – Arabia Saudyjska
Argentyna (1.74) – Meksyk 

3. kolejka
Arabia Saudyjska – Meksyk (1.57)
Polska – Argentyna (Argentyna bądź remis – kurs – 1.15)

Kto wygra, a kto awansuje z grupy C?

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że o tym kto wygra grupę C na MŚ 2022, zadecydują dwie kwestie. Po pierwsze będą to rozmiary zwycięstwa nad Arabią Saudyjską, a także wynik uzyskany w trakcie potyczki z reprezentacją Argentyny. Naprzeciw siebie stanął tam Robert Lewandowski oraz Lionel Messi

Nie trzeba chyba tłumaczyć, jak wielkie emocje będzie wywoływał pojedynek tych dwóch zawodników. Złośliwi twierdzą, że Lewy może chcieć odegrać się za niesłuszne pozbawienie go statuetki Złotej Piłki za rok 2021. Zwycięstwo w bezpośrednim starciu mogłoby choć w małym stopniu zrekompensować mu tamtą krzywdę.

Każdy realnie patrzący na stan futbolu w Polsce wie zapewne doskonale, że o triumf będzie jednak niezwykle trudno. Czy jest jednak coś, co napawa przed takim spotkaniem optymizmem?

W XXI wieku Polacy brali udział w trzech mundialach. Każdy z nich kończyli niestety na fazie grupowej. Te niechlubne przygody łączyło wszakże jedno. Zawsze ostatni z meczów udawało im się rozstrzygać na swoją korzyść. Tak się składa, że w tym konkretnym przypadku do awansu wystarczyć może nawet remis. Pozostaje więc trzymać kciuki, aby taki scenariusz miał okazję się ziścić.

Grupa C MŚ 2022 typy:

  •         wygrana – Argentyna (1.45)
  •         awans z drugiego miejsca – Polska (1.90)

Podobne wpisy