Portugalia na MŚ 2022 - typy, przewidywania i zakłady bukmacherskie

Portugalia na MŚ 2022 – typy, przewidywania i zakłady bukmacherskie

Cristiano Ronaldo to piłkarz, który kocha być w centrum zainteresowania. W przypadku reprezentacji Portugalii nadal największa uwaga skupia się naturalnie na jego osobie. Pozostali zawodnicy będący nieco w cieniu swojego niezwykle utytułowanego kolegi, powoli dochodzą jednak do głosu. Czy wspólnymi siłami uda im się osiągnąć kolejny międzynarodowy sukces?

Reprezentacja Portugalii w piłce nożnej – podstawowe informacje

Od początku istnienia w Portugalii piłki nożnej na poziomie zawodowym reprezentacja ta nie miała raczej na swoim koncie wielkich międzynarodowych sukcesów. Przełomem było dopiero zwycięstwo na EURO 2016. Najwięcej występów oraz goli w barwach narodowych ma naturalnie Cristiano Ronaldo. Brak w tym jednak jakiegokolwiek zaskoczenia. Zawodnik urodzony w Funchal to bowiem prawdziwa legenda tego zespołu.

Trener

Fernando Santos to jeden ze szkoleniowców z największym stażem pośród grona wszystkich drużyn uczestniczących w MŚ 2022. Niemal pewne jest, że gdyby nie awans na mundial w Katarze, to 67-latek pożegnałby się z kadrą narodową. Los pozwolił mu jednak poprowadzić reprezentację na kolejnym wielkim turnieju.

Skład

Formacją, z której trener Santos korzysta zdecydowanie najczęściej jest legendarne 1-4-3-3. Oprócz Cristiano Ronaldo pewne miejsce w składzie mają zwykle między innymi Pepe, Bernardo Silva czy też Danilo Pereira. Ofensywne rajdy Joao Cancelo w połączeniu z wysoką skutecznością graczy ofensywnych to jedna z największych broni tej reprezentacji.

Największe gwiazdy

Najbardziej wyróżniającym się piłkarzem w szeregach Os Navegadores jest oczywiście popularny CR7, lecz o sile tej kadry powoli zaczynają stanowić także gracze młodego pokolenia. Na największe słowa uznania zasługują zwłaszcza Rafael Leao, Bruno Fernandes, Bernardo Silva oraz Diogo Jota.

Jakie szanse Portugalii na MŚ 2022?

Jak może wyglądać ich gra i jakie szanse na sukces podczas zbliżających się mistrzostw ma Portugalia? Typy na mundial 2022 w większości przypadków widzą tę reprezentację w gronie drużyn z pewnym awansem do fazy pucharowej. Najczęściej z pierwszego miejsca w grupie H (1.70).

Zwycięstwo w całym turnieju (12.50) jest oczywiście możliwe, ale aby tak się stało, to z formą na mistrzostwa nie trafić musiałoby co najmniej kilku innych rywali. Taki zbieg okoliczności jest wszakże praktycznie niemożliwy.

Portugalia na MŚ – zakłady i typy bukmacherskie

Zakłady bukmacherskie na tytuł króla strzelców dla Cristiano Ronaldo oraz awans do fazy play-off samej reprezentacji narodowej. To zdecydowanie najczęściej wymienianie propozycje, których punktem wspólnym jest Portugalia. Przewidywania na MŚ 2022 dotyczące każdego z ich starć grupowych wyglądają natomiast następująco:

Portugalia – Ghana zakłady na MŚ 2022

Rok 2010 to okres, który kibice reprezentacji Ghany wspominają na pewno z największym rozrzewnieniem. Dojście do ćwierćfinału tamtego mundialu pozwoliło Czarnym Gwiazdom na zapisanie się w kartach historii międzynarodowego czempionatu. Aktualna ekipa zupełnie nie przypomina jednak składu sprzed ponad dekady. Rozpoczęcie grupowych potyczek od zwycięstwa (1.55) przez podopiecznych Fernando Santosa wydaje się więc bardzo możliwe.

Portugalia – Urugwaj zakłady na MŚ 2022

Urugwaj to przeciwnik, który może całkowicie zmienić szansę Portugalii na MŚ 2022. Skupienie w szeregach Nawigatorów właśnie podczas tego konkretnego meczu będzie więc zapewne największe. Wygrana (2.11) niemal w 100% zapewni im udział w dalszych zmaganiach.

Korea Południowa – Portugalia zakłady na MŚ 2022

W 2002 roku los również skrzyżował drogi obu reprezentacji w ostatnim z grupowych meczów. Sensacyjny triumf reprezentacji Korei wybił wtedy z głowy Portugalczykom grę w najlepszej szesnastce mistrzostw. Kolejne zwycięstwo (8.00) ekipy z Azji Wschodniej nie jest raczej możliwe, lecz nie oznacza to jednocześnie, że o komplet oczek będzie tu jakoś wybitnie łatwo.

Podobne wpisy