Urugwaj na MŚ 2022 - typy, przewidywania i zakłady bukmacherskie

Urugwaj na MŚ 2022 – typy, przewidywania i zakłady bukmacherskie

Czy zdobywcy premierowej odsłony mistrzostw świata nadal są zespołem liczącym się na arenie międzynarodowej? Oczywiście, że tak! Podczas eliminacji do turnieju w Katarze gra La Celeste na tej imprezie stała jednak przez chwilę pod wyraźnym znakiem zapytania. Co było tego przyczyną i jak wobec tego wyglądają mundialowe rokowania dotyczące ich występu? Oto krótka analiza.

Reprezentacja Urugwaju w piłce nożnej – podstawowe informacje

Udział w aż 13 z 21 dotychczasowych turniejów o piłkarskie mistrzostwo świata mówi o zespole Urugwaju wiele. Kraj ten ma naprawdę solidne futbolowe korzenie, co udowadniają zwłaszcza wydarzenia z roku 1930 oraz 1950. Aktualnie podobny sukces leży raczej tylko w sferze marzeń, choć potencjał drzemiący w tej drużynie nadal zdaje się być naprawdę ogromny.

Trener

Oscar Tabarez to w Urugwaju postać kultowa. Nic dziwnego, gdyż szkoleniowiec ten spędził łącznie ponad siedemnaście lat za sterami reprezentacji narodowej! Zostanie jego następcą było więc zadaniem tylko dla największych kozaków. W grudniu 2021 roku podjął się go Diego Alonso. Pierwszy sukces w nowej roli już za 47-latkiem. Co będzie dalej? Czas pokaże.

Skład

1-4-4-2 oraz 1-4-2-3-1. Te dwie formacje Diego Alonso stosuje w meczach swojej reprezentacji najczęściej. Zespół szczególnie groźny wydaje się być zwłaszcza w pierwszym z wymienionych ustawień. Nie ma się zresztą czemu dziwić. Posiadanie w odwodzie takich znakomitych napastników jak Cavani, Suarez czy też Nunez musi być umiejętnie wykorzystywane.

Największe gwiazdy

Jeszcze do niedawna Diego Godin, Edinson Cavani oraz Luis Suarez byli tymi zawodnikami, którzy przychodzili na myśl jako pierwsi, kiedy mówiło się o reprezentacji Urugwaju. Teraz coraz bardziej do głosu dochodzą jednak młodzi. Jose Maria Gimenez, Federico Valverde oraz Darwin Nunez zdają się być już gwiazdami światowego formatu mimo zaledwie dwudziestu paru lat na karku. Przyszłość dla La Celeste rysuje się więc w niezwykle kolorowych barwach.

Jakie szanse Urugwaju na MŚ 2022?

Wielu kibiców zadaje sobie z pewnością pytanie, jak przedstawiają się szanse Urugwaju na MŚ 2022 wobec tego, iż w szeregach tej drużyny zachodzi właśnie wyraźna zmiana pokoleniowa.

Nawiązanie do turnieju w 1930 r. czy też złotych lat 50. XX wieku może być nieco trudne, ale każdy sympatyk popularnych Los Charrúas może raczej spać spokojnie.

Awans do fazy pucharowej po wygraniu (3.00) grupy H przez Urugwaj? Typy na mundial 2022 nie przewidują raczej takiego przebiegu zdarzeń. Portugalczycy mogą bowiem nie pozwolić odebrać sobie pozycji lidera. Promocja do najlepszej szesnastki tuż zza pleców CR7 i spółki (1.50) to już scenariusz zdecydowanie bardziej możliwy.

Kto będzie czekał wtedy w 1/8 finału na podopiecznych Diego Alonso? Najprawdopodobniej reprezentacja Brazylii. Taki wielki piłkarski hit już na tak wczesnym etapie rozgrywek? Brzmi kusząco.

Urugwaj na MŚ – zakłady i typy bukmacherskie

Zakłady bukmacherskie dotyczące Luisa Suareza i spółki należy zacząć oczywiście od ich zmagań grupowych. Wyniki poszczególnych starć mogą przedstawiać się więc następująco:

Urugwaj – Korea Południowa zakłady na MŚ 2022

Jeśli w inaugurującej potyczce Urugwajowi potknęłaby się noga, to ekipa ta niezwykle utrudniłaby sobie poczynania przed rywalizacją z dwoma dużo bardziej wymagającymi rywalami. Trener Alonso jest tego na pewno doskonale świadomy i postara się zrobić wszystko, aby jego podopieczni po końcowym gwizdku mogli cieszyć się ze zdobycia kompletu punktów (1.78).

Portugalia – Urugwaj zakłady na MŚ 2022

Rezultat drugiego z grupowych starć będzie miał duże znaczenie w kontekście tego, jak na katarskim mundialu zaprezentuje się ostatecznie Urugwaj. Przewidywania na MŚ 2022 związane z tym pojedynkiem mówią najczęściej o remisie (3.30) bądź skromnej wygranej Portugalii (2.11).

Ghana – Urugwaj zakłady na MŚ 2022

Czarne Gwiazdy to ekipa mająca pewne rachunki do wyrównania z reprezentacją dwukrotnych mistrzostw świata. Podczas turnieju w 2010 roku oba zespoły spotkały się w dramatycznym ćwierćfinale, który dopiero po serii rzutów karnych zwyciężyli zawodnicy z Ameryki Południowej. Triumf Ghańczyków (4.75) byłby w tym przypadku oczywiście nie lada zaskoczeniem, lecz warto pamiętać, że w historii dotychczasowych mundiali zdarzały się zdecydowanie większe niespodzianki.

Podobne wpisy