Chorwacja na MŚ 2022 - typy, przewidywania i zakłady bukmacherskie

Chorwacja na MŚ 2022 – typy, przewidywania i zakłady bukmacherskie

Przystępowanie do mundialu z mianem aktualnego wicemistrza świata może napawać dumą i jednocześnie tworzyć olbrzymią presję. Jak w takiej sytuacji odnajdą się Chorwaci? Czy stres przypadkiem nie spęta im nóg?

Reprezentacja Chorwacji w piłce nożnej – podstawowe informacje

Do roku 1990 r. Chorwacja oraz inne kraje południowosłowiańskie występowały pod „szyldem” Jugosławii. Od chwili rozpadu tej republiki Chorwaci brali udział w pięciu edycjach światowego czempionatu. Dwie z nich kończyli na podium. 1998 rok to medal brązowy, a 2018 to oczywiście sensacyjne wicemistrzostwo. W 2022 r. przydałby się więc krążek koloru złotego. W teorii jest to jak najbardziej możliwe. W praktyce już niekoniecznie.

Trener

W całej dotychczasowej historii reprezentacji Chorwacji funkcję głównego trenera tej drużyny dłużej od Zlatko Dalica pełnili tylko dwaj szkoleniowcy. Byli to kolejno Miroslav Blazevic oraz Slaven Bilic. To z Dalicem za sterami Ogniści osiągnęli jednak największe sukcesy. Czy miejsce będą miały także kolejne? Czas pokaże.

Skład

Najmocniejszą stroną Chorwatów jest na pewno linia pomocy. Brozovic, Kovacic czy też Modric to nazwiska, które kojarzy nawet ten średnio zorientowany w europejskim futbolu. Szanse Chorwacji na MŚ 2022 zależą właśnie w dużej mierze od tego, jak zaprezentuje się wspomniana trójka.

Największe gwiazdy

Olbrzymie doświadczenie i obycie z meczami o stawkę to zdecydowanie największe atuty Luki Modrica. Mundial w Katarze będzie czwartym i zarazem prawdopodobnie ostatnim turniejem tej rangi, na którym zamelduje się 37-latek. Pasuje więc pożegnać się z wielką piłką z prawdziwym przytupem.

Jakie szanse Chorwacji na MŚ 2022?

Grono faworytów Mistrzostw Świata w Rosji raczej na pewno nie zawierało takiej drużyny jak Chorwacja. Typy na mundial 2022 wyglądają więc podobnie. Zdecydowanie bardziej niż w triumf Luki Modrica i spółki (50.00) stawia się na końcowe zwycięstwo Portugalczyków (12.50) czy też Francuzów (7.00).

Mając za grupowego rywala Belgów, wciąż aktualnym wicemistrzom świata może być bardzo trudno wskoczyć do najlepszej szesnastki z pierwszego miejsca (3.75). Udział w każdej kolejnej rundzie po 1/8 finału będzie należało rozpatrywać w charakterze zdecydowanego sukcesu.

Chorwacja na MŚ – zakłady i typy bukmacherskie

Od kilku lat do grona najlepszych reprezentacji narodowych na Starym Kontynencie zalicza się Chorwacja. Przewidywania na MŚ 2022 związane z ich poczynaniami grupowymi nie są jednak jakoś przesadnie optymistycznie. Zakłady bukmacherskie na każdy z meczów, w którym będą brać udział, wyglądają następująco:

Maroko – Chorwacja zakłady na MŚ 2022

To Maroko (3.25) tuż obok Chorwacji (1.60) ma chyba największe szanse na promocję do fazy play-off poprzez zajęcie drugiej lokaty w stawce. Mecz pomiędzy tymi dwoma reprezentacjami będzie więc kluczowy w kontekście dalszych losów rywalizacji w grupie F. Remis bądź też triumf (1.20) podopiecznych Zlatko Dlica wydaje się najbardziej prawdopodobny.

Chorwacja – Kanada zakłady na MŚ 2022

Cztery dni po meczu z Marokiem popularni Vatreni zmierzą się z ekipą Kanady. Dopiero drugi występ tej reprezentacji na mundialu nie pozwala właściwie prognozować wyniku, jaki mogą osiągnąć. Chorwaci będą mieć pewne niemałe problemy, aby ugrać w tym spotkaniu korzystny rezultat, lecz sięgnięcie po komplet oczek (1.77) na pewno leży w ich zasięgu.

Chorwacja – Belgia zakłady na MŚ 2022

Triumf Chorwatów (4.25) w ostatnim z grupowych spotkań to zadanie, którego wykonanie będzie wymagało od nich maksimum skupienia oraz poświęcenia. Wszyscy kibicujący tej reprezentacji liczą zapewne na to, że kwestia awansu ich pupili do dalszej fazy rozgrywek rozstrzygnie się już we dwóch wcześniejszych pojedynkach. Jeśli tak się nie stanie, to ewentualne zajęcie przez Chorwatów miejsca tuż za plecami Belgów stanie pod sporym znakiem zapytania.

Podobne wpisy