USA na MŚ 2022

USA na MŚ 2022 – typy, przewidywania i zakłady bukmacherskie

Trudne eliminacje do Mistrzostw Świata okupione nerwami oraz niepewnością, ostatecznie zakończyły się dla Amerykanów sukcesem. Szansę USA na MŚ 2022 nie są jednak małe. Mimo tego, że awans wywalczyli „tylko” dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu, zechcą na pewno udowodnić, że to oni są najlepszą drużyną Ameryki Północnej.

Reprezentacja USA w piłce nożnej – podstawowe informacje

Dla Amerykanów będzie to jedenasty występ na mistrzostwach świata w historii. Na tych pierwszych w 1930 roku, udało im się zdobyć nawet brązowy medal. Był to jednak ostatni piłkarski sukces tej kadry, gdyż przez następne 90 lat tylko raz zdołali awansować do ćwierćfinału.

Trener

Szkoleniowcem reprezentacji USA jest Gregg Berhalter, który prowadzi kadrę od 2018 roku. Przed kilkoma miesiącami zwyciężył Pucharze CONCACAF, dzięki czemu zrewanżował się za porażkę w 2019 roku. Widać, że dobrze rozumie się ze swoimi zawodnikami i potrafi zmotywować drużynę do odpowiedniej gry. Czy na mundialu odpowiednia motywacja poparta będzie dużą jakością sportową?

Skład

Mimo braku bardzo głośnych nazwisk, USA w swojej drużynie posiada zawodników z niemal wszystkich topowych europejskich lig. W zespole zauważalny jest odpowiedni balans pomiędzy młodzieńczą fantazją a dużym doświadczeniem. To idealnie zgrywa całą jedenastkę. Ulubionym ustawieniem reprezentacji USA jest 4-3-3 i najprawdopodobniej to właśnie w takiej odsłonie zobaczymy ją na zbliżających się mistrzostwach.

Największe gwiazdy

Ciężko jest wskazać kogokolwiek innego aniżeli Christiana Pulisica. Zawodnik Chelsea jest największą gwiazdą swojej reprezentacji, będąc za każdym razem zawodnikiem, od którego trener Berhalter rozpoczyna ustalanie wyjściowej jedenastki. Oprócz niego większość kibiców na pewno kojarzy takich zawodników jak McKennie czy też Weah, którzy również stanowią o silę najmocniejszych drużyn z TOP 5 lig na Starym Kontynencie.

Jakie szanse USA na MŚ 2022?

USA typy na mundial 2022 nie są tak oczywiste, jak mogłoby się w teorii wydawać. Amerykanie nie są oczywiście faworytem do zwycięstwa w grupie (7.50), aczkolwiek nikt nie zamyka im drogi do awansu z drugiego miejsca (2.00) w grupie. Walia i Iran nie są łatwymi przeciwnikami, lecz nie można bać się takich ekip, jeśli chce się odnieść sukces na MŚ. Co ważniejsze ofensywny potencjał amerykańskiej kadry jest na tyle wysoki, że mogą oni być jednym z czarnych koni tego turnieju.

W sytuacji gdyby Stany Zjednoczone zakończyły rozgrywki grupowe na drugiej pozycji w grupie B, to czekać na nich będzie zwycięzca grupy A, czyli zapewne reprezentacja Holandii. Pomarańczowi to świetna drużyna i w razie bezpośredniego pojedynku, to oni będą na pewno murowanymi faworytami do awansu do dalszej fazy rozgrywek.

Czy pokonanie przez USA reprezentacji Walii i Iranu jest oczywiste? Absolutnie nie. Na tych mistrzostwach może dojść przecież do wielu niespodzianek.

USA na MŚ – zakłady i typy bukmacherskie

Najlepsze możliwe zakłady bukmacherskie na MŚ 2022 dotyczące reprezentacji USA to te związane z ewentualnym awansem, tudzież brakiem awansu z grupy B. Można jednak śmiało stawiać również na bramkę Pulisica, który wydaję się być głównym motorem napędowym ofensywy Amerykanów.

USA – Walia zakłady na MŚ 2022

Już pierwszy pojedynek Stanów Zjednoczonych może odpowiedzieć na pytanie, co jest w stanie osiągnąć kadra trenera Gregga Belhatera. Jeśli pokonają oni Walię (2.55), to bardzo ułatwią sobie sytuację przed dalszą fazą turnieju. Trzy punkty w spotkaniu z piłkarzami z Wysp Brytyjskich mogą być kluczowe w walce o wejście do 1/8 finału.

Anglia – USA zakłady na MŚ 2022

To starcie zapowiada się dla Jankesów najciężej. Anglicy to murowany faworyt do wygrania z amerykańskim „underdogiem”. Ewentualne pokonanie Synów Albionu (5.50) będzie dla całego piłkarskiego świata wielkim zaskoczeniem.

Iran – USA zakłady na MŚ 2022

Ciężko jest uwierzyć w inny rezultat, aniżeli chociaż jeden punkt uzyskany przez Stany Zjednoczone. Przewidywania na MŚ 2022 są oczywiście różne, natomiast na papierze kadra z Ameryki Północnej jest o klasę wyżej od reprezentacji Iranu. Zwycięstwo w ostatnim pojedynku jest obowiązkiem (2.05) jeśli USA naprawdę na poważnie chce myśleć o play-offach mistrzostw świata.

Podobne wpisy