Grupa E na MŚ 2022 – najlepsze typy

Grupa E na MŚ 2022 – najlepsze typy

Czy jakieś zespoły chciałyby zamienić się grupami z Japonią oraz Kostaryką? Bardzo wątpliwe. Obie reprezentacje stają przed naprawdę trudnym zadaniem, gdyż urwanie choćby jednego punktu Hiszpanom oraz Niemcom będzie naprawdę wielką sensacją. Kto z wielkiej dwójki ma większe szanse na wygranie grupy E? Istnieje kilka argumentów, na których podstawie można to wywnioskować.

Grupa E – typy i przewidywania

Kilku zawodników, którzy mimo młodego wieku radzą sobie w dorosłym futbolu naprawdę dobrze oraz rzesza graczy o olbrzymim doświadczeniu, dla których MŚ 2022 mogą być ostatnią imprezą tego typu w karierze. Taka wybuchowa mieszanka ma zapewnić Hiszpanii ponowną możliwość włączenia się do walki o najwyższe cele. Gdy dodamy do tego silny charakter na ławce trenerskiej w osobie Luisa Enrique to ewentualny sukces zdaje się być jak najbardziej w ich zasięgu.

Japonia to jedna z pięciu azjatyckich drużyn, które będą prezentować swoje umiejętności podczas nadchodzących mistrzostw w Katarze. Można pokusić się jednocześnie o stwierdzenie, że jest chyba tą najmocniejszą z nich. Świadczy o tym fakt, że MŚ 2022 są siódmą tego typu imprezą z rzędu, na którą udało jej się awansować. Na kilku poprzednich mundialach Niebiescy Samurajowie po zażartej walce meldowali się w 1/8 finału. Tym razem grupowi rywale w postaci Hiszpanów oraz Niemców prawdopodobnie umiejętnie im to uniemożliwią.

Jako ostatni do grupy E dołączyli Kostarykańczycy. Ciężko oczekiwać, jakoby ta ekipa miała cokolwiek namieszać w tym jakże prestiżowym towarzystwie. Udział w trzecim turnieju mistrzowskim z rzędu daje jednak pewien obraz na to, że piłka nożna w Kostaryce jest nadal na całkiem wysokim poziomie. O ile jednak na własnym kontynencie zespół ten próbuje ciągle udowadniać swoją wartość, o tyle na katarskim mundialu czeka ich z pewnością szybka weryfikacja. Pytanie tylko, w jak dużych rozmiarach.

Hansi Flick na przestrzeni niespełna dwóch lat spędzonych za sterami Bayernu Monachium zaprowadził ten klub m.in. do dwukrotnego mistrzostwa kraju i triumfu w piłkarskiej Lidze Mistrzów. Kolejnym krokiem musiała być więc przygoda z reprezentacją narodową. Reprezentacją, która potrzebowała powiewu świeżej krwi. Kilkanaście początkowych miesięcy w roli pierwszego trenera kadry Niemiec nie dało jeszcze jednoznacznej odpowiedzi na to, czy nadaje się do tej roli. Prawdziwy test dopiero przed nim. Nadzieje w kraju są spore. Podobnie zresztą jak i oczekiwania. Ewentualne niepowodzenie może niestety oznaczać szybką utratę stanowiska.

Grupa E – przewidywania rezultatów poszczególnych spotkań

1. kolejka
Niemcy (1.33) – Japonia
Hiszpania (1.18) – Kostaryka

2. kolejka
Japonia (1.85) – Kostaryka
Hiszpania – Niemcy (Hiszpania bądź remis – 1.45)

3. kolejka
Japonia – Hiszpania (1.30)
Kostaryka – Niemcy (1.20)

Kto wygra, a kto awansuje z grupy E?

Jedną z odpowiedzi na pytanie kto wygra grupę E na MŚ 2022, może być z pewnością triumf reprezentacji Niemiec (2.25). Zajęcie pierwszego miejsca w grupie, w której jednym z rywali jest ekipa La Furia Roja to automatyczne dodanie kilku procent pewności siebie. Bez względu na to, w jakim stylu się tego dokona. O formie zwycięstwa za kilka lat i tak przecież nikt nie będzie pamiętał.

Znacznie więcej osób mimo wszystko wierzy chyba jednak w zakończenie zmagań grupowych na pierwszej lokacie przez podopiecznych Luisa Enrique (1.90). Były szkoleniowiec Dumy Katalonii rozpoczął misję naprawy reprezentacyjnego futbolu nieco wcześniej niż jego odpowiednik w szeregach popularnych Die Adler. To może zadziałać na korzyść Hiszpanów i pozwolić na przystąpienie do dalszej rywalizacji z nieco korzystniejszego położenia.

Fajną historią byłaby ewentualna możliwość sprawienia niespodzianki przez kogoś z dwójki Japonia-Kostaryka. Posiadanie tak mocnych grupowych rywali wyklucza jednak tę opcję już na samym starcie.

Grupa E MŚ 2022 typy:

  • wygrana – Hiszpania (1.90)
  • awans z drugiego miejsca – Niemcy (1.10)

Podobne wpisy